Pravo na topličko i klimatsko liječenje

1031

NAČIN OSTVARIVANJA PRAVA:

  • podnošenjem zahtjeva za sufinanciranje troškova topličkog liječenja u Ministarstvu branitelja Županije Posavske, uz prethodno izvršenu registraciju u bazu podataka Ministarstva branitelja Županije Posavske.

UVJETI ZA OSTVARIVANJE PRAVA:

Topličko i klimatsko liječenje podrazumijeva liječenje koje je neophodno kao nastavak liječenja zbog zadobivene rane, povrede, ozljede ili bolesti, a koje se obavlja u specijaliziranim zdravstvenim ustanovama gdje se u liječenju primjenjuju prirodni faktori.

Ministarstvo branitelja Županije Posavske će sufinancirati troškove topličkog i klimatskog liječenja na temelju prijedloga ovlaštenog liječnika odnosno liječničkog povjerenstva, u iznosu od 50% od ukupnog iznosa troškova koje priznaje Zavod zdravstvenog osiguranja Županije Posavske.

DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA OSTVARIVANJE PRAVA:

  • rješenje Zavoda zdravstvenog osiguranja Županije Posavske o sufinanciranju topličkog liječenja
  • račun iz ustanove u kojoj se vršilo topličko liječenje.