Gradilište mosta Svilaj obišao predsjedatelj Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić

Kategorije

DRUŠTVENE MREŽE

1,815ObožavateljiLike
11SljedbeniciSlijediti
14PretplatniciPovežite se

Gradilište mosta Svilaj na rijeci Savi, koji će na paneuropskom koridoru Vc spojiti Bosnu i Hercegovinu i Republiku Hrvatsku, obišao je 01.10.2019. godine predsjedatelj Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić.

-To je objekt koji nas spaja s Hrvatskom i u konačnici to će biti jedan od najvažnijih objekata na Koridoru Vc, koji je za BiH značajan s regionalnog i ekonomskog stajališta i koji će spojiti Europu s BiH i Sarajevom te Sarajevo s Pločama. Performanse mosta, koji je dug 640 metara i širok 29 metara, s tri kolničke trake, govore o ozbiljnosti projekta i on predstavlja volju i namjeru razvijanja ekonomskih i dobrosusjedskih odnosa s Republikom Hrvatskom i jačanje širenja prometne infrastrukture kao baze za unapređenje gospodarskog i ekonomskog života, izjavio je predsjedatelj Denis Zvizdić.

Predsjedatelj Zvizdić izrazio je očekivanje da će most Svilaj biti završen i stavljen u promet do kraja godine, navodi se u priopćenju Vijeća ministra.