U Odžaku „Posavsko kolo“

Kategorije

DRUŠTVENE MREŽE

2,087ObožavateljiLike
13SljedbeniciSlijediti
14PretplatniciPovežite se

Vlada Županije Posavske daje potporu najvećim manifestacijama na prostoru Županije Posavske  koje promoviraju izvornu folklornu kulturnu baštinu svojega kraja. Među njima je održavanje međunarodne Smotre folklora u Odžaku, jedan od sadržaja u okviru tradicionalne manifestacije „Posavsko kolo“. HKD Napredak Odžak bit će domaćin brojnim društvima iz BiH i RH koji će nastupiti na blagdan Velike Gospe 15.08. 2016.g. na trgu ispred crkve u Odžaku od 16,00.

Brojni su sadržaji upriličeni i ove godine u povodu manifestacije „Posavsko kolo“, uz ostalo, Motorijada, Teniski turnir, Likovna izložba, Promocija. Sportski sadržaji su u znaku Memorijalnog košarkaškog turnira „Amir Jupić-Pidžama“ i Memorijalnog nogometnog turnira. Večer duhovne glazbe planirana je u crkvenom dvorištu župe Glavosjeka sv. Ivana Krstitelja Odžak u nedjelju 14.08. od 20,00,  a nakon toga na trgu će od 22.00 cjelovečernji koncert imati Ruža Janjiš. Na blagdan Velike Gospe održat će se Smotra folklora, a u večernjim satima bit će održan rock koncert na trgu. Posljednji sadržaj ovogodišnjeg „Posavskog kola“ održat će se u utorak 16.08. ( u Prudu rock koncert od 20,00).