Potpisan Kolektivni ugovor za službenike organa uprave i sudske vlasti u Federaciji BiH

Najčitanije

Ministar pravosuđa i uprave u Vladi Županije Posavske Pero Radić danas (10.01.) u Sarajevu je u ime Vlade Županije Posavske, uz ostale predstavnike županija, potpisao Kolektivni ugovor za službenike organa uprave i sudske vlasti u Federaciji BiH. Ceremonija potpisivanja upriličena je u prostorijama Doma sindikata u Sarajevu.

Kolektivnim su ugovorom obuhvaćene županije: Sarajevo, Zeničko-dobojska, Srednjobosanska, Bosansko-podrinjska, Posavska, Unsko-sanska i Hercegovačko- neretvanska, a već su potpisani i na snazi su za Tuzlansku i Federaciju BiH. Pored davanja suglasnosti svih županijskih vlada, važno je istaknuti da su sve općine i gradovi navedenih županija dali suglasnost za predloženi tekst Kolektivnog ugovora.

Kolektivnim ugovorom je osigurano sudjelovanje Sindikata u pripremi i izradi Prednacrta i Nacrta propisa koji reguliraju oblasti radno-pravnih odnosa službenika organa državne službe.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti